انواع دستگاه‌ های تست قند خون

الهام ابراهیمی الهام ابراهیمی
964 بازدید
انواع دستگاه های تست قند خون

افراد مبتلا به دیابت باید به طور منظم قند خون خود را اندازه گیری کنند. در نتیجه نمی‌توانند مدام برای اندازه گیری قند خون به یک مرکز پزشکی مراجعه کنند.
پس نیاز به یک وسیله دارند تا بتوانند خودشان در منزل این کار را به راحتی انجام دهند. تحقیقات و مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که اگر قند خون فرد به حالت نرمال نزدیک باشد، در نتیجه احتمال مشکلاتی مثل سکته قلبی و مغزی، مشکلات بینایی، چشم، کلیوی و مشکلات مربوط به سیستم گردش خون و مرگ فرد به شدت کاهش پیدا می‌کند.
در نتیجه باید یک دستگاه اندازه گیری قند خون مناسب داشت تا بتواند تمام احتمالات مربوط به این مشکلات را به حداقل برساند اما سوالی که در این قسمت به وجود می‌آید، این است که چگونه باید یک دستگاه اندازه گیری قند قند خون مناسب داشته باشیم و برای خرید آن باید چه نکاتی را در نظر بگیریم. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید. همانطور که گفتیم اهمیت دارا بودن دستگاه قند خون بسیار زیاد است، زیرا می ‌تواند منجر به زنده نگه داشتن فرد هم بشود. پس باید دستگاهی انتخاب کنید که حداقل احتمال خطا را داشته باشد تا بتوانید به آن اطمینان کنید، زیرا پزشک نیز بر همین اساس و اعدادی که خودتان از طریق دستگاه تست قند خون ثبت کرده‌اید، برنامه درمانی را در اختیار شما قرار می‌دهد. انواع دستگاه‌ های تست قند خون هستند که می ‌توانند روی دقت اندازه گیری قند خون تاثیر داشته باشند که این عوامل شامل موارد زیر می باشند:

اطلاعات بیشتر درباره دیابت چیست و انواع آن

روش اندازه گیری

اندازه گیری قند خون در دستگاه‌ های مختلف از طریق دو روش متفاوت انجام می‌ شود:

یکی از این روش‌ ها فتومتری و روش دیگر الکتروشیمیایی است.

 

روش فتومتری چیست؟

روش فتومتری چیست؟

در روش فتومتری دستگاه ها از یک منبع نور استفاده می‌کنند که این منبع نور داخل دستگاه وجود دارد. در واقع نوری که از داخل دستگاه منعکس می ‌شود، باعث اندازه گیری قند خون می‌گردد. به این صورت که گلوکز در یک واکنش آنزیمی یک ماده رنگی تولید می‌کند. نور موجود در دستگاه نیز با یک طول موج تعیین شده و مشخص به نوار تست قند خون می‌رسد و ماده رنگی تولید شده از قبل نور را به خود جذب میکند. میزان ماده رنگی تولید شده با میزان گلوکز فرد متناسب خواهد بود. هر چقدر که گلوکز بیشتر باشد، رنگ بیشتری تولید می‌شود، نوار هم نور بیشتری جذب می‌کند. بنابربراین انعکاس نور کمتر می‌شود و پزشک یا افراد متوجه می‌شوند که قند خون چقدر است.

 

روش الکتروشیمیایی چگونه است؟

در این روش گلوکز واکنش آنزیمی اکسید شده و سپس الکترون تولید میکند. سپس تعداد الکترون‌هایی که که به دام می‌افتند، یک اندازه هستند که با میزان گلوکز نمونه، تناسب دارند.
هر چقدر گلوکز بیشتر باشد، به تناسب الکترون ها هم بیشتر می پ‌شوند. در نتیجه گلوکز کمتر، الکترون کمتری تولید دارد.
نکته‌ای که بسیار حائز اهمیت است، این است که اگر بخواهیم دستگاه ما در این مورد کارایی دقیقی داشته باشد، حتماً باید دستگاه کاملاً تمیز باشد که این مورد در روش فتومتری بیشتر صدق می‌کند اما بسیاری از بیماران یا از این موضوع اطلاع ندارند و یا به آن توجه نمی کنند. زیرا از اهمیت آن آگاه نیستند.
به همین دلیل این دستگاه را به خوبی تمیز نمی‌کنند.
پس نتیجه به وجود آمده باید دقت کامل داشته باشد: زیرا شیشه‌ای که روی آن وجود دارد، باید برای انعکاس نور کاملاً تمیز باشد تا دقت آن افزایش پیدا کند اما در روش الکتروشیمیایی، چون که روش اندازه گیری وابسته به نور نیست، در نتیجه اگر دستگاه خیلی هم تمیز نباشد، روی نتیجه آن، اثر چندانی نخواهد داشت.

 

آنزیم مورد استفاده در نوار

زمانی که افراد دستگاه‌های اندازه گیری قند خون یا همان گلوکومتر را از مغازه‌ها خریداری می‌کنند، تعدادی نوار اندازه گیری قند خون داخل جعبه این دستگاه وجود دارد. این نوارهای اندازه گیری به مواد شیمیایی به صورت سطحی آغشته می‌شوند که در نتیجه زمانی که با قند خون شما برخورد می‌کنند، از خودشان واکنش نشان می‌دهند.

بعضی از این نوارهای اندازه گیری حاوی آنزیم حساس گلوکز اکسیداز هستند. بعضی از آنها نیز حاوی آنزیم گلوکز دهید روژناز می‌باشند. البته استفاده از نوارهای تست قند خون با ماده شیمیایی دوم در بعضی از مراکز ها ممنوع اعلام شده است. زیرا تا به حال حدود ۱۳ مورد مرگ بر اثر استفاده از این آنزیم ایجاد شده است.
معمولاً این آنزیم‌های خطرناک نمی‌تواند میزان قند خون را دقیق اندازه‌گیری کند و در اکثر موارد آن را بیشتر نشان می‌دهد و قندهای غیر گلوکزی نیز مثل مالتوز یا گالاکتوز را نیز جزء قندهای گلوکزی محسوب می کند.

به همین دلیل توصیه می‌شود که افراد از نوارهایی استفاده کنند که حاوی آنزیم گلوکز اکسیداز یا GOD است. نوارهایی که دارای تاییدیه وزارت بهداشت و همان هولوگرام هستند بسیار قابل اعتماد می‌باشند و باید از آنها استفاده کنید. البته تاریخ مصرف آنها را نیز مد نظر داشته باشید.

 

کدگذاری

کدگذاری

یکی دیگر از مواردی که باید در نظر داشت، کدگذاری دستگاه است. اغلب بیشتر دستگاه‌ها قبل از اینکه نوار اندازه گیری قند خون را داخلشان بگذارند، نیاز به وارد کردن یک کد مخصوص دارند. این کد روی بسته‌هایی که مربوط به نوارهای اندازه گیری است، درج شده می‌باشد.
بعد از اینکه کد را وارد کنید، دستگاه تنظیم می‌شود در نتیجه سطح قند خون فرد را نشان می‌دهد. بیشتر دستگاه‌های موجود در بازار قابلیت وارد کردن کد گذاری به صورت دستی را دارا هستند اما دستگاه‌های جدیدتر هم وجود دارند که ممکن است احتیاج به کدگذاری نداشته باشند.
بهتر است افراد سالمندی که می‌خواهند خودشان در منزل قند خون خود را اندازه بگیرند، از دستگاهی استفاده کنند که نیاز به کدگزاری ندارد تا بتوانند کار خود را راحت‌تر انجام دهند.
در اغلب دستگاه‌ها لازم است قبل از این‌که نوار اندازه‌گیری قند خون را درون دستگاه بگذارید، یک کد را وارد کنید. این کد روی بسته حاوی نوارها درج شده است. پس از وارد کردن کد، دستگاه تنظیم شده و میزان قند خون را نشان می‌دهد. اغلب دستگاه‌های موجود در بازار نیازمند کدگذاری دستی هستند.

از دستگاه‌ های نسل جدیدی استفاده کنید که احتیاج به کدگذاری نداشته باشد. برای افراد سالمند و یا زمان‌هایی که افراد دچار افت قند خون هستید، استفاده از دستگاه‌هایی که مراحل زیاد و پیچیده دارند، بسیار مشکل است.

 

سیستم کنترل حجم خون

بهترین دستگاه تست قند خون، دستگاه‌هایی هستند که سیستم کنترل حجم خون روی آنها نصب شده باشد. به این منظور که مثلاً اگر خون فرد کمتر از حدی باشد که به دستگاه داده است، دستگاه در چنین مواردی عدد اشتباهی نشان نمی‌دهد، بلکه خطا نشان می‌دهد. در نتیجه باعث می‌شود که فرد متوجه اشکال کار بشود اما بعضی از دستگاه‌ها هستند که سیستم کنترل حجم خون ندارند. در نتیجه حتی اگر مقدار کمی و ناکافی هم به دستگاه خون بدهید، عدد بسیار کمی نشان داده می‌شود. در نتیجه فرد متوجه بالا بودن میزان قند خون خود نخواهد شد.
مثلا ممکن است قند ۲۵۰ را با عدد ۵۰ نشان دهد. تعداد بسیار زیادی از دستگاه های موجود در بازار هست که سیستم کنترل حجم خون ندارند‌. پس حتماً از دستگاه‌هایی استفاده کنید که به صورت خودکار می‌توانند حجم خون وارد شده را اندازه‌گیری کنند.

 

میزان خون مورد نیاز

دستگاه‌ها از لحاظ نیاز به قطره خون مورد نیاز برای اندازه گیری قند خون متفاوت هستند. این میزان نبودن از ۳/. میکرولیتر تا ۵ میکرولیتر وجود دارد. دستگاه‌های قدیمی‌تر مربوط به اندازه گیری تست قند خون، به خون بیشتری نیاز دارند. هر چقدر که نمونه خون مورد نیاز کمتر باشد، درد انجام این کار هم کمتر خواهد بود اما دستگاه‌های جدیدتر خون کمتری نیاز دارند. گاهی اوقات خون مورد نیاز آنها به کمتر از ۳/. میکرولیتر هم می‌رسد که تقریباً هیچ گونه دردی احساس نخواهد شد.

 

هشدار

از تهیه دستگاه های ارزان قیمت یا رایگان خودداری کنید!

اکیداً توصیه می‌کنیم که این موضوع را مدنظر داشته باشید. قیمت در انتخاب این دستگاه‌ها حرف اول را میزند. همچنین در کنار دستگاه باید نوار تست قند خون و سوزن هم بخرید. قبل از اینکه دستگاه را خریداری کنید، مشخصات آن و نوارهای مورد استفاده شده در آن را در اینترنت جستجو کنید و ویژگی‌های کامل آنها را مطالعه کنید.
دستگاه‌های رایگان و ارزان قیمت اصلا قابل اعتماد نیستند و برای این کمبود قیمت، احتمالاً دو دلیل وجود دارد: احتمالاً نوار و سوزن را بسیار گرانتر از حد طبیعی می‌فروشند تا قیمت پایین خود دستگاه جبران شود یا اینکه دستگاه کاملاً تقلبی و بدون کیفیت است و نمی‌تواند اعداد دقیقی را نشان دهد و یا به زودی کارایی خود را از دست خواهد داد.
اما اگر یک دستگاه گلوکومتر با قیمت مناسب کیفیت بالا خریداری کنید، قطعا می‌توانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید و بهتر است از مکان‌های معتبر و برندهای متفاوت خریداری کنید.

 

اندازه گیری از نقاط دیگر

بعضی از دستگاهها نیز هستند که بسیار پیشرفته عمل می‌کنند. به این صورت که علاوه بر اینکه می‌تواند قند خون شما را از نوک انگشتانتان اندازه گیری کنند، از نقاط دیگر هم مثل ساعد و بازو قادر به انجام این کار هستند. این روش و این نوع دستگاه‌ها برای افرادی مناسب است که در طول روز باید چندین بار قند خون خود را اندازه گیری کنند.

 

حافظه و نمایش میانگین

نمایشگر دستگاه تست قندخون

یکی از موارد مهمی که برای تنظیم برنامه درمانی باید در اختیار پزشک قرار بگیرد، این است که میانگین دوره‌ای میزان قند خون فرد چقدر است. معمولاً اغلب دستگاه‌ها این میزان از قند خون را به صورت میانگین در حافظه خود ثبت می‌کنند. بعضی از آنها نیز قادر به محاسبه میانگین هفته‌ای، دو هفته‌ای و ماهانه هم هستند. در نتیجه لازم نیست که خودتان این محاسبات را انجام دهید. این ویژگی برای افرادی که مستعد هستند و حوصله مخاسبه کردن عدد میانگین را ندارند، بسیار کاربردی و حائز اهمیت خواهد بود.

 

سرعت اندازه گیری

دستگاه‌های مختلف در بازار معمولاً باید در دوره‌های مختلفی استفاده شوند. یعنی اندازه گیری قند خون ساعت مشخصی ندارد. از طرفی سرعت اندازه گیری این دستگاه با یکدیگر متفاوت است و معمولاً تفاوت سرعت اندازه گیری از ۵ ثانیه تا ۶۰ ثانیه در دستگاه‌های مختلف متفاوت خواهد بود. طبیعتاً هر چقدر که سرعت اندازه گیری دستگاه شما بالاتر باشد، استفاده از این دستگاه برای شما آسان تر خواهد بود.

 

گارانتی و خدمات

قطعاً این دستگاه‌ها هم دچار نقص و خرابی می.شوند. در نتیجه نیاز به دارا بودن ضمانت و خدمات هستند. پس بهتر است دستگاه خریداری شده شما گارانتی هم داشته باشد تا در صورت مشکل بتوانید هر چه راحت‌تر آن را برطرف کنید.

 

اصالت دستگاه انواع دستگاه‌ های تست قند خون

همانطور که گفتیم به هنگام خرید دستگاه، حتما باید به تاییدیه وزارت بهداشت یا هولوگرام دقت کنید. شماره مجوز وزارت بهداشت اولین نکته‌ای است که باید آن را رعایت کنید تا به اصل بودن دستگاه پی ببرید و مطمئن شوید که دستگاه شما تقلبی نیست. در نتیجه از ایمن بودن دستگاه خود مطمئن خواهید شد.

 

نمایشگر بزرگ

زمانی که دستگاه قند خون را خریداری میکنید، باید به این نکته دقت کنید که نمایشگر آن به قدری بزرگ باشد که بتوان اعداد را به وضوح روی آن خواند، مخصوصاً برای افرادی که مسن هستند، باید راحت بتوانند اعداد روی آن را ببینند.

 

اندازه دستگاه

دستگاه تست قند خون باید به قدری بزرگ باشد که هنگام حمل و نقل آن دچار مشکل شوید. پس به سایز و سنگین و سبک بودن آن هم دقت کنید.

 

قابلیت اتصال به کامپیوتر

بعصی از دستگاه‌ های قند خون هستند که این قابلیت را دارند که در مورد محاسبه اعداد بسیار کاربردی خواهد بود.

 

انواع دستگاه‌ های تست قند خون

دستگاه قند خون مچی

این نوع دستگاه قند خون همان طور که از نامش پیداست، شبیه به ساعت مچی می‌باشد. در نتیجه دور دست شما بسته می شود و به راحتی می‌توانید بدون هیچ گونه درد و خونریزی قند خون خود را اندازه بگیرید.

 

دستگاه تست قند خون خانگی

این دستگاه سوزن کوچکی دارد و به آرامی به نوک انگشت فرد وارد می‌شود و با خارج شدن می‌توان خون کافی را به دست آورد تا قند آن را اندازه گرفت. سپس این خون نمونه را روی نوار مخصوص دستگاه تست قرار می‌دهند تا میزان گلوکز را بسنجند. حتماً باید افراد مبتلا به دیابت این نوع دستگاه را در منزل داشته باشند.

 

دستگاه قند خون بدون نوار

این دستگاه معمولاً برای کودکان استفاده می‌شود. زیرا کودکان نمی‌تواند درد ناشی از اندازه گیری قند خون را تحمل کنند. به همین دلیل این دستگاه طوری طراحی شده است که کودک هنگام اندازه گیری قندخون، هیچگونه دردی را احساس نمی‌کند. این دستگاه نوار قند خون ندارد و به وسیله یک عدد سنسور می‌تواند قند افراد را حتی تا ۸ ساعت قبل هم نشان دهد. در نتیجه افراد زیادی از این دستگاه استفاده می‌کنند. یکی دیگر از فواید این دستگاه این است که ضد آب است و به راحتی می‌توانید آن را در استخر یا حمام هم استفاده کنید.

 

دستگاه قند خون بدون سوزن

این دستگاه نسبتا از انواع دیگر جدیدتر است و هیچگونه سوزنی ندارد. یک سنسور کوچک در این دستگاه موجود است که دور بازو و ساعد می‌پیچد و می‌تواند قند خون را اندازه گیری کند و تا ۱۴ روز هم قابل استفاده است. معمولاً به بیشتر افراد توصیه می‌شود که از این مدل خریداری کنند اما هنوز هم متخصصان بر این عقیده هستند که دستگاه‌هایی که نوار و سوزن دارند، دقیق تر از بقیه عمل می‌کنند. با توجه به همه نکاتی که در بالا گفتیم، باید دستگاه تست قند خونی را خریداری کنید که برای شما راحت ‌تر است.

 

نکات مهم انواع دستگاه‌ های تست قند خون

نتایج طبیعی

نتایج آزمایش گلوکز خون برای همه افراد یکسان نیست. معمولا سطح قند خون طبیعی افراد عددی بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در دسی لیتر است.
اما در کل عواملی وجود دارد که ممکن است این سطح را پایین و بالا کند. سطح دقیق میزان قند خون بستگی به مدت زمانی دارد که از غذا خوردن شما گذشته است.

 

نتایج غیر معمولی انواع دستگاه‌ های تست قند خون

اگر آزمایش قند خون به صورت ناشتا انجام شده باشد، نتایجی که به دست می‌آید معمولاً اعدادی زیر حد طبیعی دارند و نشان دهنده این است که ممکن است فرد در معرض ابتلا به دیابت باشد یا به دیابت دچار شده باشد.

سطح گلوکز خون mg / dl 100-125 نشاندهنده این است که شما در مرز ابتلا به دیابت هستید.

سطح قند خون ۱۲۶ mg / dL و بالاتر از این عدد نشان می دهد که شما مبتلا به دیابت هستید.

 

چند مدل از انواع دستگاه‌ های تست قند خون

 

دستگاه رایگان تست قند خون امپرور

(به همراه ۵۰ نوار و ۵۰ سوزن)

دستگاه تست قند خون امپرور

این دستگاه با باتری کار می کند و دارای حافظه ای است که نتایج را ذخیره می کند اما قابلیت اتصال به کامپیوتر را ندارد. با استفاده از این دستگاه دیگر نیازی به کدگذاری دستی نوارها برای شناسایی به دستگاه تست قند خون نخواهد بود. با ساتفاده از این دستگاه دردی در نوک انگشتان احساس نخواهید کرد. برای اندازه گیری گلوکز خون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. برای نتیجه، نیاز به حجم خون کمی است و خون نیز سریعا جذب نوار می شود.

شرکت تولید کننده این محصول بیوتک است که در کشور تایوان تولید و تحت لیسانس کشور  آلمان است.

 

این دستگاه توسط اقای دیابت به صورت رایگان توزیع و ارسال می شود. برای خرید به لینک زیر مراجعه نمایید:

https://aghayediabet.com/product/%d8%af%d8%b3%d8%aa%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%b1%d8%a7%db%8c%da%af%d8%a7%d9%86-%d8%aa%d8%b3%d8%aa-%d9%82%d9%86%d8%af%d8%ae%d9%88%d9%86-%d8%a7%d9%85%d9%be%d8%b1%d9%88%d8%b1-50-%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b1-50/

دستگاه تست قند خون بی اس آی مدل MulticareIN

به همراه نوار تست قند خون و کلسترول و تری گلیسیرید

 

دستگاه تست قند خون بی اس آی مدل MulticareIN

این دستگاه تست قند خون، سه کاره است. قند، کلسترول و تری گلیسیرید را اندازه گیری می‌کند. در نتیجه نیاز ندارید به آزمایشگاه مراجعه کنید. این دستگاه ساخته شرکت بی اس آی در کشور ایتالیا هست. برای افرادی که دیابت دارند و در معرض بیماری‌های قلبی عروقی هستند، نیز مفید است.
این دستگاه قادر است که در عرض ۵ ثانیه نتیجه تست قند خون و در کمتر از ۴۵ ثانیه نتیجه تست کلسترول و تری گلیسیرید را نشان دهد. همچنین دارای تاییدیه اتحادیه اروپا است.
این دستگاه از سه نوار تست مختلف استفاده می‌کند. همراه با این دستگاه ۵۰ عدد نوار قند خون، ۲۵ عدد نوار کلسترول و ۲۵ نوار تری گلیسیرید، یک قلم لانست، ۱۰ عدد لانست، کیف حمل و دفترچه راهنمای فارسی موجود است.

قیمت ۴۹۲۰۰۰

 

تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

تست قند خون اینفوپیا مدل EasyGluco

 

این دستگاه تست قند خون دارای ۳۶۵ حافظه است. همچنین می‌تواند شاخص میانگین را اندازه‌گیری کند. برای اندازه‌گیری قند خون به یک و نیم میکرولیتر خون نیاز دارد‌ همچنین نیاز به وارد کردن کد نیست و کد را به صورت اتوماتیک وارد کند. در نتیجه برای سالمندان مناسب است.
اقلام همراه دستگاه شامل ۵۰ عدد نوار تست، قلم سوزن زن، ۵۰ عدد سوزن، محلول کنترل، دو عدد باتری سکه‌ای، CD آموزشی و دفترچه راهنمای فارسی است.

قیمت: ۶۴۳۹۰

 

دستگاه تست قند خون ماژور مدل ۰۹۲۷

دستگاه تست قند خون ماژور مدل 0927

میزان خونی که برای اندازه گیری قند خون در این دستگاه مورد نیاز است، ۳ میکرولیتر است. این دستگاه قادر است در عرض ۹ ثانیه قند خون را اندازه‌گیری کند. همچنین حافظه آن قادر است ۱۸۰ تست قبلی را در خود ذخیره کند و می‌توانید به راحتی نتایج قبل را مقایسه کنید.
برای این محصول قلم تست، نوار تست و سوزن تست تعبیه شده و دیگر نیازی به تهیه لوازم جانبی ندارید.

قیمت: ۷۱۲۰۰

 

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

به همراه نوار مجموعه ۴ عددی و سوزن مجموعه ۲ عددی

دستگاه تست قند خون آگاماتریکس مدل AgaMatrix Jazz Wireless 2

 

یکی از مزایای این دستگاه تست قند خون، این است که ابعاد بسیار کوچکی دارد. در نتیجه وزن آن بسیار کم است و می‌وانید به راحتی آن را حمل و نقل کنید. می‌توان با استفاده از اپلیکیشن، این دستگاه را به موبایل هم متصل کرد و نتایج را روی موبایل مشاهده کرد.
بسته الماس آگاماتریکس علاوه بر دستگاه تست قند خون شامل ۴ بسته ۵۰ عددی نوار و ۲ بسته ۱۰۰ عددی سوزن است.

قیمت: ۵۱۲۷۰۰

 

دستگاه تست قند خون آرکری مدل Glucocard 01 Mini

تست قند خون آرکری

این دستگاه ساخت کشور ژاپن است. به همین دلیل کیفیت بسیار عالی دارد. برای قند خون باید ۰/۳ میکرو لیتر خون فرد روی این دستگاه اعمال شود. دقت این دستگاه ۹۹ درصد است و از آنزیم گلوکز اکسیداز استفاده میکند. حافظه آن نیز قابلیت ذخیره ۵۰ عدد تست قند خون را دارد.
همچنین این دستگاه قابلیت میانگین گیری از نتایج در بازه‌های زمانی۷، ۱۴و ۳۰ روزه را دارد.

قیمت: ۱۳۲۰۰۰

دسته بندی دیابت
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

42+ محصولات
12+ سفارشات تکمیل شده
122+ کاربران
37+ مطالب وبلاگ

تجهیزات پزشکی خود را بدون نیاز به پرداخت هزینه پیک درب منزل دریافت کنید آقای دیابت بصورت کاملا رایگان تا درب منزل در اختیار شما قرار میدهد علاوه بر آن 15 درصد تخفیف هدیه همیشگی آقای دیابت به شماست.

نماد اعتبار

nextpay_trust_logo

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت